Sme jeden tím

Naším základom sú naši ľudia. Ceníme si individuálny prínos a kladieme dôraz na bezpečnosť vo všetkých aspektoch našej činnosti. Keď sa pripojíte k tímu Solar Turbines, stanete sa súčasťou rodiny.

Naše benefityPríbehy zamestnancov

Technologický leadership

Prečo Solar Turbines

Rôznorodosť a inklúzia

Uvedomujeme si, že rôzne perspektívy môžu viesť k produktivite, silnej pracovnej kultúre a k vytváraniu toho najlepšieho pracovného prostredia vo svojej oblasti.

Globálny tím

Pracovná sila podporujúca svojich zákazníkov vo viac ako 100 krajinách potvrdzuje, že Solar je skutočnou globálnou spoločnosťou.

Opätovanie

Spoločnosť Solar investuje ročne viac ako 1 milión dolárov v oblasti vzdelávania, základných potrieb, STEM, strojárstva, výroby, rozvoja pracovných síl a životného prostredia.

Záleží nám na vašom úspechu. Spojte svoju kariéru so Solar Turbines.

Benefity

Príspevok na stravu

Assistance Program

Dôchodkové sporenie

Príspevok na poistenie

Kariérny rast

5 dní dovolenky navyše

Príbehy nášho tímu

Marco Leon

Marco Leon

Riaditeľ oddelenia Solar Digital

Paul Cameron

Zakladateľ a manažér pre rozvoj a stratégiu digitálneho podnikania

Vitajte v spoločnosti Solar! Chceli by sme vám predstaviť náš tím Solar Digital. Solar Digital je inovatívny a vysoko motivovaný tím prinášajúci technologické riešenia, ktoré zákazníkom pomáhajú uspieť.

V túžbe po zákazníckej spokojnosti vytvárame úžasné ľudské, procesné či technologické riešenia a neustále zlepšujeme zákaznícku skúsenosť spoločnosti Solar Turbines.

Poskytujeme rozsiahle odborné znalosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti, strojového získavania údajov, návrhu a vývoja softvéru, znalostí produktov a analytiky. Milujeme výzvy a vyvíjame riešenia na optimalizáciu účinnosti našich energetických systémov a na znižovanie ich uhlíkovej stopy. Ceníme si kreatívne a rôznorodé myslenie, spoluprácu a neustále zlepšovanie. Hľadáme ambiciózne a kreatívne talenty dychtivé po nových výzvach.

Spoločne môžeme zmeniť svet k lepšiemu. Pridajte sa k nám a dokážte veľké veci!

Vici Will

Produktová manažérka

Svoju kariéru v spoločnosti Solar Turbines som začala v roku 2008 ako analytička IT systémov. Počas týchto rokov som dostala príležitosť pripojiť sa k tímu Solar Digital, kde som si vďaka školeniu rozšírila znalosti o agilné technológie. Na základe tohto školenia som následne prijala funkciu Product Owner pre viaceré agilné tímy, zložené z členov zo San Diega, Slovenska, Švajčiarska a Španielska. Potom som prijala svoju súčasnú funkciu produktového manažéra SAFe v rámci tímu Solar Digital.

Prečo Solar Digital?
Ako produktová manažérka som mala to šťastie pracovať s mnohými neuveriteľne talentovanými agilnými tímami a taktiež som získala široký prehľad o obchodných a vývojových projektoch spoločnosti Solar. Solar je rozmanitá globálna spoločnosť a práca v Solar Digital mi poskytla príležitosť spolupracovať s ľuďmi na najrôznejších úrovniach. Všetkých nás spája rovnaký cieľ – dosiahnuť inovatívne zmeny a byť prínosom pre našich zákazníkov. Najlepšie na práci v Solar Digital sú vzťahy, ktoré som si vytvorila, a pocit, že sme jeden tím. Všetci sme v tom spolu! Solar Digital sa skutočne zameriava na zamestnanca a je organizáciou, ktorá pomáha členom tímu dosiahnuť ich najvyšší potenciál. Som hrdá na to, že môžem pracovať s tak dynamickým a profesionálnym tímom.

Tomáš Huszágh

Software Engineering Manager & Head of IT Operations

Cez štúdium matematiky a neskôr ekonómie na Technickej Univerzite v Košiciach som sa dostal k prvej práci v IT.

Začínal som ako JAVA developer (cez desktopové aplikácie po webové aplikácie). Potom nasledoval presun databázam a vývoji software pre relačné databázy. Od Software developmentu je blízko k architektúre Databazových systémov, a ďalej k technickému dizajnu a IT manažmentu.

V roku 2014 nasledoval presun z Prahy do San Diega – California, kde dodnes pracujem v Solar Turbines – konkrétne v skupine Solar Digital ako Software Engineering Manager & Head of IT Operations.

Prečo Solar Digital?

Prečo Solar Digital? Sme úspešná skupina v rámci multinárodnej organizácie a v samotnej organizácii ukazujeme cestu k digitalizácii. Aj keď sme profesionáli, tak sme stále jedna veľká komunita , a tuto vlastnosť vždy vyzdvihujem pri podobných otázkach. Búrame stereotypy o klasických IT projektoch, snažíme sa o rovnosť v pracovných podmienkach a aj keď sme veľká spoločnosť, tak si proste vždy na seba nájdeme čas.

Frances Kemp

Dátová architektka a supervízor

Keď som začala pracovať v spoločnosti Solar Turbines Incorporated, pracovala som s údajmi približne desať rokov. Prišla som z biotechnologického startupu a hoci som milovala tamojšiu energiu a inovácie, rýchly rast a neustále zmeny boli niekedy príliš chaotické a stresujúce. Keď som nastúpila do spoločnosti Solar, tešila som sa na stabilnejšie pracovné prostredie, ale zároveň som mala obavy, že práca vo veľkej korporácii mi bude pripadať pomalá a nudná. Ako sa ukázalo, moje obavy boli zbytočné!

Práca v tíme Solar Digital v spoločnosti Solar Turbines spája to najlepšie z oboch svetov. Užívam si dynamiku a kreativitu technologického startupu a zároveň mám istotu a stabilitu práce vo vyspelej spoločnosti, ktorá ponúka kvalitné produkty a služby pre kritické odvetvia na celom svete.

Milujem prácu s medzinárodným tímom. V zahraničných kanceláriách som si našla veľa priateľov. Som vďačná, že som mala možnosť príležitostne pracovne cestovať a spoznávať pritom našich zákazníkov, zahraničné pobočky a odlišné kultúry.

Ďalším aspektom, ktorý oceňujem na spoločnosti Solar Turbines, je to, ako táto spoločnosť podporuje rast a rozvoj zamestnancov. Nováčikom, ktorí uvažujú o nástupe do tejto spoločnosti, môžem zaručiť, že manažérsky tím Solar Turbines sa naozaj postará o každého člena tímu a chce, aby každý naplno rozvinul svoj potenciál. Od preplácania rôznych školení a odborných certifikátov až po mentorské programy a časté teambuildingové podujatia je jasné, že naše postavenie v spoločnosti je dôležité a nie sme tu len od toho, aby sme plnili zamestnanecké počty. Myslím si, že tento prístup je jedným z dôvodov, prečo máme toľko zamestnancov, ktorí sú v spoločnosti už desať, dvadsať či tridsať rokov. Myslím si, že s podporou spoločnosti Solar Turbines môžete naozaj dosiahnuť akýkoľvek kariérny cieľ.

Kevin Simmons

Lead Release Train Engineer & Agile Manager

Celú svoju kariéru som strávil v spoločnostiach zaoberajúcich sa vývojom softvéru a hardvéru, ako sú herné štúdiá, športovo zábavné skupiny a iné, kde som bol zodpovedný za realizáciu vízie produktu pre organizáciu. Všetky tieto spoločnosti pristupovali ku svojim zamestnancom veľmi neosobne, očakávali od nich nereálne pracovné výkony v neohybných časových termínoch…

Keď som teda v roku 2017 začal pracovať v spoločnosti Solar, očakával som do značnej miery to isté, ale rýchlo som si uvedomil, že Solar nie je ako ostatné spoločnosti. Áno, zameriavame sa na riešenie problémov zákazníkov a dodávanie kvalitných produktov koncovým užívateľom. Väčšina spoločností tvrdí, že im záleží na kultúre ich organizácie, ale v tejto snahe sú ochotné ohroziť duševné a fyzické zdravie svojich zamestnancov. To neplatí pre Solar.

Tak prečo Solar?

Spoločnosť Solar investuje do kariéry svojich zamestnancov, podporuje vzdelávanie a vytvára možnosti na zlepšenie nášho spôsobu života. Solar svojim zamestnancom denne neponúka obedy alebo čistiareň zadarmo. Solar chce, aby ste išli domov a trávili tento čas so svojou rodinou. To je to, čo robí Solar výnimočnou spoločnosťou. Zameranie sa na ľudí, procesy a technológie v tomto poradí.

Matt Subrin

Vedúci softvérového inžinierstva

Pre CAT som pracoval od roku 2006, avšak nemohol som tu využiť všetky svoje zručnosti, keďže šlo skôr o tradičné IT prostredie. V roku 2011 som nastúpil do spoločnosti Solar Turbines vo Švajčiarsku a napriek tomu, že v podstate stále šlo o IT prostredie, bola to úplne odlišná skúsenosť.

Solar Turbines začala konsolidovať nové obchodné príležitosti monitorovania/telemetrie turbostrojov. Pôsobili sme v skutočne podnetnom prostredí, v ktorom sme museli nájsť vlastné riešenia a vyvinúť ho od začiatku do konca.

Najväčšie výhody? Mať šancu uplatniť vlastné zručnosti a prispieť tak k plneniu poslania spoločnosti, ale taktiež rozvíjať úplne nové – napríklad technické znalosti. Inšpirujú vás tu nie len angažovaní ľudia vo vedení, ale i členovia tímu, vaši priatelia.

Nechajte sa inšpirovať dynamickým a podnetným prostredím, ktoré poskytuje inovatívne a ambiciózne riešenia v tíme zapálených hráčov a angažovaných lídrov.

Získajte odvahu posúvať hranice a nebáť sa snívať vo veľkom.

Stinson McElhinney

Stinson McElhinney

Globálny technologický manažér a výkonný riaditeľ Solar Turbines Slovakia s.r.o.

V roku 2006 som sa pripojil k tímu InSight s ľuďmi, ktorí sú v tíme dodnes: Paul, Miguel, Roman, Pedro a Jon Langely. Bola to malá, zapálená skupina, mali sme pripojených len 100 jednotiek a denne sme spracovávali diagnostické hlásenia v programe Matlab Statistica.

Keďže som prišiel z tradičného IT prostredia, rýchlo som sa naučil, čo znamená orientovať sa na zákazníka. Začiatkom roka 2011 som sa presťahoval do Švajčiarska, aby som založil nový podnik poskytujúci globálne riešenia konektivity. Zabezpečil som, aby sme boli vždy v spojení s našimi zákazníkmi a pomáhali im byť úspešní kdekoľvek na svete.

Moja prvá cesta do Košíc sa uskutočnila koncom roka 2013 so zámerom rozšíriť organizáciu softvérového inžinierstva. Moje prvé dojmy… Skvelí ľudia, nádherné mesto.

Odvtedy sme tvorili niečo čarovné. Keď som sa v roku 2018 vrátil do San Diega, mojím cieľom bolo zapojiť sa späť do centrálnej kancelárie, posunúť organizáciu na ďalšiu úroveň s migráciou cloudu. Chcel som vybudovať robustnejší prevádzkový model.

Teraz, v roku 2021, som späť v Európe a zameriavam sa na vytvorenie udržateľnej organizácie angažovaných a talentovaných ľudí, ktorí sú súčasťou rodiny Solar Turbines a Caterpillar.

Prečo Solar Digital?
Pretože na ľuďoch záleží… A pretože človek môže dosiahnuť to, do čoho vloží svoju myseľ a energiu.